Pri návrhoch a netradičnom stvárňovaní stien a stropov interiéru sa často stretávame s problémom, aký materiál použiť, aby bol zásah do pôvodnej konštrukcie minimálny. Klasické stavebné materiály nám veľa možností nedávajú. Ich spracovanie je náročné a riziko poškodenia interiéru, prípadne zariadení je veľké. Výsledný efekt potom často zatienia vysoké náklady na upratovanie alebo čistenie a opravy zariadení, ktoré sme z interiéru nemohli odstrániť. Po určitej dobe používania môžu byť vysoké i náklady na údržbu, maľovanie a opravy. Čo tak skúsiť niečo, čo nás podobných rizík a problémov zbaví?
Nový trend – pnuté stropné podhľady
  Pnuté stropné podhľady umožňujú s minimálnym zásahom do hotového interiéru zaujímavo, farebne a tvarovo netradične stvárniť nielen hladký stropný podhľad, ale aj náročné obklady stien, stropov či svetelných rámp. Základom tohoto riešenia je pružná PVC fólia, ktorá využíva pevnosť a samo napínacie schopnosti materiálu. Konečný tvar stropu alebo steny je daný tvarom a uložením obvodových líšt, do ktorých sa presne vyrobená fólia jednoducho zasunie. Fólie sa vyrábajú v rôznych farebných odtieňoch, s lesklým, matným, „kovovým“ alebo „koženým“ vzhľadom povrchu.
  Vďaka inteligentnému systému podporných prvkov možno do pnutých podhľadov bez problémov nainštalovať napríklad bodové svietidlá (spoty), hviezdne nebo z optických vlákien, kazetové žiarivkové svietidlá či klasicky zavesené lustre. Vyústenia vzduchotechniky, vetrania, požiarne hlásiče a iné zariadenia. Zaujímavým riešením sú presvetľovacie fólie. Ak za ne uložíme svietidlá, dokážeme vyčariť krásne osvetlenie stropu, steny, výklenku, prípadne balustrády stĺpa.

Osvetlenie interiéru s bazénom
  Ideálnymi a často nenahraditeľnými materiálmi sú pnuté stropné podhľady pri riešení zabudovaného osvetlenia nad bazénmi. Sú odolné voči vode, možno ich bez problémov umývať, pričom zároveň tvoria aj parozábranu proti nepriaznivým vplyvom vlhkosti na iné stavebné konštrukcie. Celý stropný podhľad je upevnený len v obvodových lištách. Do pôvodného stropu sa nemusí nič upevňovať. Podhľady možno zhotoviť aj v tých prípadoch, ak pôvodná stropná konštrukcia nie je pevná – nosná, alebo naopak, je na nej namontované množstvo káblov, rúrok, či rozvodov vzduchotechniky.

Klimatizujúce stropy
  Novinkou na trhu pnutých stropných podhľadov sú tzv. klimatizujúce stropy, ktoré zabezpečia rovnomerné ochladzovanie interiéru po celej ploche bez nepríjemného efektu prúdenia chladného vzduchu priamo na osoby v miestnosti. Pnuté stropné podhľady umožňujú architektom zaujímavé a netradičné riešenia pri návrhoch interiérov hotelových hál, izieb a chodieb, showroomov, obchodných prevádzok či iných verejných objektov. Ale neuplatňujú sa len vo veľkých miestnostiach a verejných objektoch. Veľmi efektné je použitie pnutých stropných podhľadov aj v rodinných domoch alebo bytoch, kde vytvárajú veľmi zaujímavé prostredie najmä v jedálňach, obývacích izbách, kúpeľniach či v relaxačných priestoroch. Svetelné rampy, vsadené alebo odsadené stropy, netradične vyriešené obklady stien či rôzne presvetlené stropy môžu priniesť veľmi efektné spestrenie aj do vášho interiéru.


Sme výhradným zastúpením francúzskej firmy EXTENZO na Slovensku pre:
celý Bratislavský kraj: - Bratislava
- Malacky
- Pezinok
- Senec
a časť Trnavského kraja: - Skalica
- Senica
- Galanta
- Dunajská Streda
  Keď Vás tento zatiaľ netradičný systém stropných podhľadov oslovil a máte záujem dozvedieť sa o ňom niečo viac,
navštívte domovskú stránku firmy EXTENZO - www.extenzo.com, alebo kontaktujte priamo nás - kontakt